Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube
Dom formacyjny

image_10Ośrodek położony jest na ponad dwóch hektarach lasu sosnowego. Na jego terenie znajdują się boiska do koszykówki, siatkówki, badmintona, piłki ręcznej. Całość jest ogrodzona i oddalona od dróg, a dzięki temu bezpieczna.

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie.

 

Niedziela Palmowa – 5 kwietnia 2020 r.

Czekając na trudne Święta Zmartwychwstania Pańskiego, w większości będziemy przeżywać je w małym gronie, zamknięci w naszych domach.Nie możemy też przyjść do kościoła,ponieważ do Wielkiej Soboty obowiązuje ograniczenie do 5 osób. Od Wielkanocy na Mszach św. może być 50 osób, (jeżeli nic nie ulegnie zmianie,bo sytuacja jest bardzo dynamiczna).Abyśmy mogli wspólnie, duchowo przeżyć ten czas postaramy się  transmitować na żywo  z naszego kościoła na YOUTUBE kanał „Parafia Mikoszewo”oraz na profilu FACEBOOK następujące uroczystości:                                                                                                                       1. Msze św.o godzinie 11:00 w Niedzielę Palmową i Wielkanoc, Triduum Paschalne i poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę o godzinie 10:00. ( na poświęcenie pokarmów gromadzimy się w naszych domach, nakrywamy stół białym obrusem, zapalamy świeczkę, postawiamy krzyżyk i pokarmy- włączamy internet). Ja w naszym kościele będę się z Wami modlił, obejmując intencją wszystkie rodziny i poświęcając wszystkie przygotowane pokarmy.                                           Serdecznie wszystkich pozdrawiam,pamiętam w modlitwie i tęsknię za Wami.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, a kończy się w Wielkanoc wieczorem.
 2.  Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej- godzina 18:00.
 3.  Wielki Piątek -Liturgia Męki Pańskiej – godzina 18:00.
 4.  Wielka Sobota – Liturgi Wigilii Paschalnej – godzina 18:00.
 5.  Wielka Niedziela – Rezurekcja godzina 6:00 i Msze św. o godzinie 9:00 i 11:oo.
 6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły- dwa posiłki lekkie i jeden do syta oraz całkowita abstynencja alkoholowa.
 7.  W Wielką Sobotę zachowujemy wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych i trzeźwość.
 8. Spowiedź – jest pół godziny przed każdą Mszą św. w konfesjonale, można się wyspowiadać i przyjąć Komunię św.- dezynfekuję kratki konfesjonału po każdym spowiadającym się.
 9. Przypominam, że do Wielkiej Soboty włącznie, we Mszy św. może uczestniczyć tylko pięć osób, a więc ci, którzy mają zamówioną Mszę św.
 10. W Niedzielę Palmową, poświęcę palmy przez internet o godzinie 11:00.
 11. Komunię św. po pięć osób  można przyjąć w odstępach dwu metrowych od siebie o godzinie 10:00- 10:30 i o 12:00.  Do kościoła wchodzimy po pięć osób.
 12. BARDZO PROSZĘ O DOSTOSOWANIE SIĘ !!!

 

                                                                                          

 

Copyright © Parafia Najświętszego Sercea Jezusa w Mikoszewie 2013